HAKKIMIZDA

Nilüfer Dündar'ın girişimcilik öykülerinden bir olan Safrani Lokumları, Sarı Çiçek Yaylalarının eteğinde, Safranbolu Tarihi Kentinin hemen yanıbaşında, Safranbolu Sanayi Sitesi içinde kurulmuş bir lokum tesisi ve Eski Çarşıda, tarihi dokuya uyumlu satış dükkanı ile faaliyet göstermektedir.

Gerçek Belçika Çikolatası ile kaplanmış lokumları, gerçek Safran Çiçeği ile pişmiş Safranlı Lokumları ile meşhurdur.

25 Ağustos 2014 yılında merkezi İstanbul'da kurulu 16 yılı aşkın süredir logolu bonbon imalat ve pazarlaması yapan EGEBONBON markası ile birleşerek SAFRANLI GIDA TARIM TURİZM TİCARET VE SANAYİ LTD.ŞTİ. çatısı altında büyümüş ve pazarını iki katına çıkartmıştır.

Firmamız geleneksel yöntemlerle ve küçük ölçekle üretim anlayışına devam etmekle birlikte modern bir işletmecilik anlayışıyla yönetilmektedir.

Firmamızın pazarlama ve büyüme stratejileri çağımızın gereklerine uygun şekilde her geçen gün geliştirilmektedir.

Üretimdeki temel felsefemiz en iyi malzemelerden olabildiğince az makine kullanarak, hijyen kurallarına titizlikle riayet ederek çok küçük ölçekte üretim yapmaktır. Nasıl evde, küçük tencerelerde yapılan ev yemekleri büyük yemekhanelerde büyük kazanlarda pişirilen yemeklerden lezzetliyse bizim ürünlerimiz de büyük ölçekte üretilen lokum ve şekerlerden nefaset açısından çok farklıdır.

Üretim yerimiz olan Karıt Köyü, dağların eteğinde konumlanmış fabrikamız, Sarı Çiçek Yaylalarının ve orman bitki örtüsünün getirdiği tertemiz oksijeni ve suları altında imalat yapmak üretim koşullarımız içerisinde en önemli kriterdir.

 Kalite anlayışımız geleneksellikten, doğallıktan ve küçük ölçekten gelmektedir. Tabi modern hijyen kurallarına harfiyen uyarak. 

Safranbolu’da neredeyse 300 yıllık tarihi bir dükkanımız bulunuyor. 

Asıl hedefimiz ise ürünlerimizin seçkin markalar ve bünyeler altında müşterilerle buluşması.Bu nedenle biz son dönemde özellikle İstanbul’da daha çok seçkin cafe ve restaurantlarda ikram edilen lokumların tedarikçisi olduk.Ayrıca Türkiyenin önemli markalarına bayramlarda promosyonel ürünler yapıyoruz..

Ürünlerimizi çok fazla toptancılık sistemiyle pazarlamayı düşünmüyoruz. Bayilikten asıl anladığımız bireysel girişimcilerin bizden ürünleri alıp doğrudan nihai müşteriye ulaştırmaları. Dolayısıyla parekende nokta sahipleri, seçkin ürünler satan dükkanlar ve bir de tanıdıklarına, yakın çevresine ek iş olarak satış yapmayı düşünen girişimciler pekala bizim bayimiz olabilirler. 

 

Bize Ulaşın:

(+90) 532 503 25 43